• Home
  • článek
  • Clash Royale zajímavosti, o kterých jste (ne)veděli
Clash Royale zajímavosti, o kterých jste (ne)veděli

Clash Royale zajímavosti, o kterých jste (ne)veděli

PsychoKata Od PsychoKata v 6. 11. 2019 22:20
E-sport

Clash Royale je multiplayerová strategická hra pro více hráčů. Původně byla určena pro mobilní telefony, můžete si ji však zahrát i na počítači, či notebooku. Těší se velké popularitě na turnajích menších, ale i větších formátů.
 Samotná hra je dostupná zdarma, avšak pro rychlejší a snazší progres při hraní můžete využívat nákupu truhel a chestek, ale koupit si můžete také Royale pass. Ten dává hráčům velké výhody při zúčastňování se eventů. Teď se pojďme věnovat samotným faktům:
 
 1) Staré dobré časy
 

 Možná málo kdo z vás ví, že ačkoli bylo oficiální datum vydání hry stanoveno na 2. března 2016, tak mu předcházel měkký start. 2 měsíce před tímto datem si jej mohli zahrát hráči z 9 vybraných zemí, a to konkrétně Kanady, Austrálie, Nového Zélandu, Honkongu, Finska, Švédska, Norska, Dánska a Islandu.
 Jako u každá jiná hra, tak i Clash Royale prošlo určitým vývojem. Tak, jak hru známe dnes, se od té, která vyšla v roce 2016 v mnoha věcech lišila.
 Na začátku hry bylo pouze 6 arén, za které hráči museli platit, pokud je chtěli navštívit. Hra taktéž neobsahovala žádné výzvy, kterými se herní měna dá získat, proto si museli dávat pozor, jak nakládají se svou měnou.
 Dalším rozdílem oproti dnešnímu stavu jsou karty. Původně hra obsahovala 42 karet – každá ze 3 tříd (common, rare a epic) jich měla 14 . Dnes si hráči mohou užít výběru z 93 karet.
 Změnami prošly také chestky, decky, jejichž počet se zvyšoval, způsob zakládání turnaje a odměny za něj.
 
 2)Clash of Clans x Clash Royale
 

 Zatím co vizuálně si tyto dvě hry mohou být velmi podobné, herním systémem se značně liší.
 Jak Clash Roayle, tak Clash of Clans byly sice vydány stejným studiem a mají podobné prostředí. Druhá ze zmíněných her však spatřila světlo světa už v roce 2012, tedy o 4 roky dříve, než Clash Roayle.
 Clash of Clans se odehrává na jakémsi bojovém poli, kde hráč útočí na vesnice ostatních hráčů. Můžete si vylepšovat budovy, vojáky, nebo zdi, které zpomalují útoky nepřátel. Útoky probíhají v době, kdy nepřátelská vesnice není aktivní (on-line) a trvají 180 sekund, čili 3 minuty. Útočení má za cíl zničit vesnici svými jednotkami na 50% a více nebo také vykrást zlaťákové zásobníky protivníkovi. Všechno ve hře se dá kupovat/vylepšovat za mince nebo elixíry, které se získávají z tzv. pumpa elixíru nebo dolů na mince. V Cash of Clans nalezneme 21 bojovníků a 11 lektvarů, řadu obranných věží, nástražných bomb a dalších vychytávek, které mohou hráče, na jejichž vesnici je útočeno, nemile překvapit. Elixíry jsou zde hlavní herní měnou, za kterou si lze zakoupit bojovníky. Za úspěšný útok na vesnici můžete získat až 3 hvězdy a být odměněni trofejemi. Za neúspěšný útok se pak ale trofeje odečítají.
 Clash Royale se odehrává v podobném prostředí, její herní systém je však jiný.
 
 
3) Ocenění
 

 Ještě před svým vydáním byla hra oceněna v kategorii Nejlepší očekávaná hra a Nejlepší očekávaná multiplayerová hra v soutěži International Mobile Gaming awards.
 Od prvního roku svého vzniku pak byla hra nominována na řadu ocenění, a některé prestižní se jí podařilo získat.
 Hned v květnu 2016 vyhrála v Google Play awards v kategorii Nejlepší hra. Ve stejné kategorii byla pak na konci roku nominována v soutěži The Game awards. N8sledující rok pak byla nominována celkem do 5 soutěží v 7mi různých kategoriích. Prvenství se jí podařilo obhájit v British Academy Game Awards v kategorii AMD eSports Audience Award a hned ve 2 kategoriích na předávání cen ve Finské soutěži.
 V již zmíněné British Academy Game awards se Clash Royale účastnilo i v následujících 2 letech, své prvenství už však neobhájilo.
 
 4) Velké výdělky
 

 Letos v květnu překovaly výdělky, které společnost Supercell získala z Clash Royale, hranici neuvěřitelných 2,5 miliardy dolarů, což je skoro 60 bilionů korun. Velkou částí se přičinili hráči z Ameriky. Zisk z této oblasti tvoří 30% z celkově vydělané částky. Celkově tak Američani ročně utratí přes 670 milionů korun za mikrotransakce ve hře, to je jako kdyby každý obyvatel, včetně batolat, alespoň 1x ročně utratil 2 dolary za hraní Clash Royale. Druhou příčku pak obsadilo Německo s necelými 10% podílu z celkového zisku. Celkově si tedy společnost provozem Clashka přijde na 2,5 miliardy dolarů ročně.
 Společnost prohlásila, že nezáleží na operačním systému zařízení, na kterém hráči své peníze utrácejí. Jak android tak iOS mají přibližně stejný podíl na celkovém výdělku společnosti.
 Přesto, že je hra stará už 3 roky, stále se umisťuje v top 20 nejvýdělečnějších mobilních her. Každý měsíc si společnost na svůj účet připíše přes 33 milionů dolarů.
 Všechno to jsou velká čísla, která ovšem nedosahují velikosti Clash of Clans.
 
 5) První turnaj
 

 Svého křtu na polích velkých turnajový akcí se hra dočkala už 46 dní po svém oficiálním vydání! Akce nazvaná Helsinki Live Tournament se konala – nečekaně - v hlavním městě Finska, Helsinkách. Tohoto turnaje se v kvalifikačním kole zúčastnilo 200 hráčů. V seznamu zúčastněných se tenkrát objevila i jména, která v začátcích této hry byla ikonou pro streamování Clash Royale. Tito hráči se utkali s „průměrnými“ hráči, kteří Clash hráli pro zábavu. A kupodivu se do top 8 dostala jen 2 z velkých jmen! Podle vyjádření jednoho z vypadlých favoritů za tím stál fakt, že do hry nasypali spoustu peněz, což jim sice dalo větší možnosti, ale jejich skill proti obyčejným hráčům to nikterak nezvýšilo.
 Celý turnaj ovládl hráč Jason, který ve finále suverénně vedl od samého začátku. Jeho protihráč pod velkým nátlakem začal dělat stále více chyb a dovolil tak Jasonovi ovládnout finálovou část turnaje v poměru 3-0 na zápasy, kdy v každém z nich zničil protivníkovi všechny 3 věže.
 Svým taktickým počínáním turnaj vyhrál a přišel si tak na sumu 10.000 dolarů, což bylo na necelé 2 měsíce starou hru pěkné číslo.


Sdílet článek:

0 Komentáře

Ke článku nejsou napsané žádné komentáře

Napsat komentář


Pro přidání komentáře se musíš přihlásit