Ring Fit Adventure - První dojmy

Ring Fit Adventure - První dojmy

pusta Od pusta v 19. 10. 2019 09:54
Nintendo

Ring Fit Adventure je RPG hra, u které se opravdu zapotíte.

Obsah balení:

Hra vyšla 18.10.2019 a součástí balení je také podivný hardware, ke kterému připojíte své Joy-Cony. Tím je snímána vaše pohybová aktivita a hru s ní ovládáte.

Ring-Con je plastový kruh, který za pomocí pravého Joy-Conu snímá, jak moc jej stlačíte, roztáhnete, ale taky kterým směrem s ním hýbete.

Leg Strap je gumový popruh s kapsičkou pro váš levý Joy-Con, který připevníte ke svému levému stehnu. Nyní může hra snímat i pohyb vašich spodních partií.

O hře:

Krok za krokem budete provedeni nastavením příslušenství, kam máte co zapojit a přichytit. A po zadání pár základních informací o vaši kondici, můžete vyběhnout na svou strastiplnou cestu.  

Vašim úkolem je pomocí vašeho magického kruhu zachránit svět před zlým namakaným démonem Dragauxem. Než se k němu ale dostanete, musíte zvládnout pár úrovní. A jako v každém jiném RPG, i tady postupně odemykáte nové vlastnosti a schopnosti pro svůj charakter. A tím rozumějte nové cviky.

Hra je založená na tom, že běháním na místě postupujete  kupředu a pomocí Ring-Conu sbíráte mince, střílíte po překážkách a skáčete. Po cestě ovšem narážíte na nepřátele, a abyste neustále jenom neběhali, je soubojový systém postavený na sérii posilovacích cviků. Každý cvik dává určitý damage a vy ho musíte celkem 10x zopakovat. Pokud jste nepřítele ještě neporazili, dostanete na výběr další cvik, samozřejmě jiný, ať neopakujete pořád ten samý dokola. Ale jelikož je to RPG, tak nepřátelé také útočí a vy se musíte pomocí jednoduchého cviku bránit, abyste dostali co nejméně zranění. I vy totiž máte životy, a když o ně přijdete, musíte celou úroveň hrát od začátku.

Po splnění úrovně jsou vám ukázány statistiky vašeho výkonu a můžete si nechat změřit tep, abyste se dozvěděli, jak moc jste dostali zabrat.

Každých pár úrovní vás čeká boss fight, který prověří, jak jste si po cestě k němu natrénovali odemčené cviky.

Kdyby vám byl ale příběh málo, máte i další možnosti jak na sobě zapracovat. K dispozici jsou cviky a sety cviků s určitým zaměřením, nebo i pár miniher.

První dojmy:

Provedení Ring-Conu vypadá pevně a pružně. Látkové madla jsou uchyceny na suchý zip, takže se dají odejmout a vyprat. Joy-Con jde zasunout lehce, ovšem pro jeho odpojení je pojistka poměrně špatně umístěna a pro někoho s většími prsty by to mohlo být obtížnější.

Leg Strap je vlastně jenom gumový popruh s kapsou. Ten je ovšem dlouhý pouze 50 cm, takže osoby s objemnějšími stehny při uchycení riskují omezení toku krve.

Hra je uživatelsky příjemná, vždy vám vysvětlí, co máte dělat, a počká na vás, než se připravíte. Je zde poměrně široká škála obtížnosti (1 je nejlehčí, 30 nejtěžší), kterou si můžete kdykoliv upravit. Výhodou je také možnost tichého režimu, kdy hra přizpůsobí cvičení tak, abyste vydávali co nejméně hluku (což ocení hlavně vaši sousedi).

Otázkou je nyní, jestli hra dokáže zaujmout dost na to, aby se k ní člověk pravidelně vracel. A hlavně jak hráče udrží v kondici potom, co hru dohraje..

Sdílet článek:

0 Komentáře

Ke článku nejsou napsané žádné komentáře

Napsat komentář


Pro přidání komentáře se musíš přihlásit